Najmanje 12 ozljeđenih na trgu Tahrir: izbili sukobi između pristaša i protivnika egipatskog predsjednika

3 min
4

Objavljeno

Youtube | http://www.youtube.com/watch?v=JKXc6VRZOKI

Pristaše i protivnici egipatskog predsjednika Mohameda Morsija sukobili su se danas na trgu Tahrir u glavnom gradu Kairu, lokaciji koja je postala poznata kao epicentar masovne pobune protiv svrgnutog predsjednika Hosnija Mubaraka početkom 2011. Prema posljednjim podacima, najmanje 12 osoba je ozljeđeno nakon što su se sukobile dvije politički suprotstavljene skupine.

UPDATE: 13.10.2012
Prema posljednjim informacijama ozljeđen je daleko veći broj ljudi no što se inicijalno smatralo. Pretpostavlja se kako je najmanje 100 osoba ozljeđeno u jučerašnjim sukobima na Tahriru.

VIDEO: reportaža RT-a

VIJEST: 12.10.2012
Pojedini izvori ističu kako se mogla čuti i pucnjava za vrijeme sukoba. Iz obližnje bolnice navode kako su do sada primili najmanje 10 osoba zbog nasilja koje još uvijek traje. Do okupljanja na Tahriru došlo je nakon sudske odluke koja oslobađa dužnosnike iz vremena Mubarakove vlasti koji su naredili da se na prosvjednike tada nasrne s devama. Radi se o sceni koja je u vrijeme egipatske pobune početkom prošle godine obišla svijet. Pretpostavlja se kako se danas na Tahriru okupilo oko 2,000 ljudi.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt