Ruske snage pokreću snažnije udare na sjeverni i južni dio bojišnice
Objavljeno

Ruske snage napale su u petak sjeverni i južni dio bojišnice u ukrajinskoj istočnoj regiji Donbas, nastavljajući svoju ofenzivu unatoč tvrdnjama Kijeva da ruske snage posustaju u blizini Bahmuta.
Naime, nova ukrajinska vojna izvješća opisuju teške borbe u sjevernom sektoru duž dionice fronte koja se proteže od Limana do Kupianska, kao i na jugu kod Avdivke, na periferiji grada Donjecka.
Linije bojišnice u Ukrajini jedva da su se pomaknule od studenog, unatoč intenzivnim borbama. Ukrajina je ponovno zauzela dijelove teritorija u drugoj polovici 2022., ali se od tada uglavnom držala obrane.
Kako se zima pretvara u proljeće, glavno pitanje u Ukrajini je koliko još Rusija može izdržati sa svojom ofenzivom i može li Ukrajina preokrenuti zamah protunapadom koji je sada, kako tvrde, u planu.
