Je li moguć direktni napad na Iran?

Biden poručio: "Odlučio sam kako ćemo odgovoriti na napad u Jordanu"

2 min
11

Objavljeno

Američki predsjednik Joe Biden rekao je u utorak da je odlučio kako će odgovoriti na napad bespilotnim letjelicama u kojem su poginuli pripadnici američke vojske u Jordanu (iako Jordan tvrdi da se napad nije dogodio na njihovom teritoriju već u Siriji, na prostoru baze Al Tanf). Biden tvrdi da će kazniti iranske milicije koje podupire Iran, a da pritom ne izazove širi rat.

Biden, razgovarajući s novinarima dok je napuštao Bijelu kuću na predizbornom skupu na Floridi, nije elaborirao svoju odluku, koja je došla nakon konzultacija s najvišim savjetnicima u Bijeloj kući.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt