Noćni udar na Crnomorsku flotu

Ruska obrana oborila čak 121 ukrajinski dron tijekom masovnog noćnog napada na Krim, Sevastopolj bez oštećenja

1 min
2

Objavljeno

Rusko ministarstvo obrane izvijestilo je kako je tijekom noći s četvrtka na petak uspješno odbijen masovni ukrajinski napad dronovima na Krim, pri čemu je oborena čak 121 bespilotna letjelica. Najviše dronova, njih 89, presretnuto je iznad Krima, dok su ostali oboreni iznad Crnog mora te drugih ruskih regija.

Guverner Sevastopolja Mihail Razvožajev potvrdio je da u gradu koji je sjedište ruske Crnomorske flote nije zabilježena nikakva šteta te je pohvalio spremnost lokalne protuzračne obrane. Dronovi su istovremeno srušeni i iznad regija Krasnodar, Orel, Brjansk i Belgorod te iznad Azovskog mora.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt