Suradnja Delcy i Washingtona postaje sve intenzivnija

Madurovog saveznika Alexa Saaba venezuelanske vlasti deportirale u SAD

Objavljeno

1 min
0
Alex Saab | YouTube

Venezuelanski dužnosnik Alex Saab, kolumbijsko-venezuelanski poslovni čovjek i saveznik bivšeg predsjednika Nicolasa Madura, deportiran je u Sjedinjene Države, objavila je venezuelanska migracijska agencija SAIME. Saab je uhićen u Caracasu u veljači tijekom zajedničke operacije američkih i venezuelanskih vlasti.

Njegovo uhićenje i deportacija upućuju na novu razinu suradnje između Washingtona i venezuelanskih tijela pod vodstvom vršiteljice dužnosti predsjednice Delcy Rodríguez. Saab je ranije bio pritvoren u Cape Verdeu 2020. i izručen SAD-u zbog optužbi za podmićivanje, ali je 2023. dobio pomilovanje u sklopu razmjene za Amerikance zatočene u Venezueli.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt