"Air Defender 23" na istoku Europe

Pripremaju se najveće zračne vojne vježbe u povijesti NATO saveza

1 min
36

Objavljeno

Vježba protuzračne obrane "Air Defender 23" bit će najveća vježba preraspodjele zračnih snaga još od osnivanja NATO saveza. Manevri će se održati između 12. i 23. lipnja iznad Poljske, Rumunjske, Češke, Njemačke i baltičkih zemalja.

Više od 200 zrakoplova i oko 10.000 vojnika iz Belgije, Bugarske, Češke, Njemačke, Finske, Francuske, Mađarske, Italije, Latvije, Litve, Luksemburga, Poljske, Rumunjske, Slovačke, Španjolske, Turske, Ujedinjenog Kraljevstva i SAD-a sudjelovat će u vježbi pod vodstvom njemačkog Luftwaffea. Zrakoplovi iz mnogih zemalja sudionica bit će stacionirani u njemačkim zračnim bazama.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt