Situacija u Brazilu i dalje je napeta

Silva je prisegnuo, Bolsonaro otišao u SAD, a njegovi pristaše i dalje zazivaju državni udar

1 min
1

Objavljeno

Luiz Inacio Lula da Silva u nedjelju je prisegnuo kao novi brazilski predsjednik, oštro prozvavši svog prethodnika Jaira Bolsonara te obećavši drastičnu promjenu kursa.

U govoru u Kongresu nakon što je službeno preuzeo kontrolu nad najvećom državom Latinske Amerike, ljevičarski predsjednik je rekao da je demokracija bila "pravi pobjednik predsjedničkih izbora" u listopadu, kada je svrgnuo Bolsonara na najnapetijim izborima u generaciji.

Bolsonaro, koji je u petak otišao iz Brazila u SAD, nakon što je odbio priznati poraz, uzdrmao je zemlju izjavama koje su potakle nasilne demonstracije njegovih pristaša. Podsjetimo, mnogi od njih otvoreno pozivaju vojsku da intervenira i sruši ljevičarskog predsjednika.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt