Kina, miroljubiva Kina. Ako je rat, Kina poziva obje strane da se dogovore i prestanu sukobljavati. Rijetko će baš direktno reći "tko je počeo". U to se ne upušta. Ona je tu da pozove na mir. Lijepo. Ali do kada? Jer "lako je" biti pacifistički gigant dok je sukob dovoljno daleko. Ali gdje god da je, ipak se, polako i sigurno, približava Kini.
U kojem će trenutku Kina svojim "jastrebovima" dati krila? Kad će oni upasti na pozornicu i reći - dosta je bilo, i retorike i ovog puzanja prema nama? Jer ako to učine prekasno, to je onda ukrajinsko-ruski scenarij. Ako učine prerano, onda će prerano otkriti da je sva ta miroljubiva diplomacija bila ponajviše u svrsi kupovanja vremena. Dakle, kineski jastrebovi - gdje su? Krenimo u potragu za njima.
