Kriza ubija - osim Grčke, samoubojstva i u Italiji: samozapaljenja, hici u glavu, skok u smrt
Objavljeno

Svaka bizarna, nastrana i po mogućnosti "egzotična" smrt, nalazi se u brzom redu na putu prema najčitanijim naslovnicama.
Ljubavni okršaji, prirodne katastrofe, pomahnitali masovni ubojice, tragične prometne nesreće i bezbroj drugih, pomalo "nekrofilnih", tema razvlače se ponekad i danima.
Smrt je često fenomen koji poprima elemente spektakla i nerijetko se nalazi tik uz rubrike "showbizz", najnoviji tračevi i slični sadržaji kojima se često nastoji zatrpati cjelokupna publika.
Smisao tih tekstova je isključivo ciljanje bazičnih nagona pojedinca - fascinacija smrću nije daleko od fascinacije seksom i drugim impulsima.
Stoga nimalo ne iznenađuje da se često članak "oprez - UZNEMIRUJUĆE FOTOGRAFIJE" nalazi uz kojekakve "obnažene ljepotice iz susjedstva".
Svrha oba naslova je pobuditi elementarnu znatiželju i pritom eventualno zaraditi na oba, naizgled dijametralno suprotna teksta.
A ako pak imate priliku spojiti obe fascinacije u jednu vijest, nešto kao "ubio/ubila ga/ju za vrijeme seksa" - imate svojevrsni zgoditak.