Priča o jedinom predsjedniku SAD-a koji je otvoreno prozvao Izrael za aparthejd, dolazio u Gazu, promovirao dijalog s Hamasom i stvaranje Palestine, a američka politika ga se odrekla
Objavljeno

Joea Bidena s pravom mnogi diskreditiraju jer je svoju kognitivnu "snagu" vrlo jasno demonstrirao, zapravo točniji naziv bi bilo - senilnost. Unatoč tome ovaj čovjek je i dalje na čelu američke politike, obavlja telefonske razgovore s izraelskim premijerom Netanyahuom i zajedno s njim osmišljava izraelsku odmazdu protiv Irana. Kao u nekom distopijskom romanu, predsjednik koji bez blesimetra ne može složiti previše suvislih rečenica (kao što je pokazao u debati s Trumpom), aktivno određuje sudbinu Bliskog istoka i šire.
Ipak, bilo bi nepravedno reći da su samo godine faktor. Joe Biden ima 81. godinu i njegovo vrijeme racionalnih ideja je definitivno prošlo, ali u isto vrijeme imamo puno starije istaknute političke aktere čiji su stavovi sve ovo vrijeme bili ispravniji i nepokolebljivi. Jedan od njih je bivši američki predsjednik Jimmy Carter koji je prije nekoliko dana proslavio 100 godina (rođen je 1. listopada 1924. godine), a njegov stav prema izraelsko-palestinskom sukobu i generalnoj situaciji na Bliskom istoku sve ove godine je bio drugačiji i pravedan, što je ogromna iznimka u redovima bivših američkih predsjednika!