Jabuke i geopolitika: Kako pohlepni izvoznici ugrožavaju sporazum o slobodnoj trgovini između Srbije i Rusije

6 min
9

Objavljeno

Ruska agencija za nadzor kvalitete hrane sumnjiči Srbiju za re-izvoz jabuka iz Poljske te sada razmatra drastične mjere - zabranu uvoza svog voća iz Srbije, prenosi ruska novinska agencija RIA Novosti.

Podsjetimo, kao odgovor na EU sankcije Rusiji uvedene zbog Ukrajinske krize, Rusija je uvela zabranu uvoza, između ostalog, svog voća iz Europske Unije. Ta činjenica došla je kao odlična vijest za zemlje koje nisu članice EU, naročito zemlje koje imaju i inače dobre odnose s Rusijom, a to je nedvojbeno Srbija.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt