U samo 24 sata napunili su se kapaciteti za veliku odmazdu koja može biti početak širenja rata na skoro cijeli Bliski istok
Objavljeno

Nova 2024. započela je u znaku eskalacija. Prvo smo imali pojačane napade između Rusije i Ukrajine, a čini se kako sada na red dolazi Bliski istok gdje se sve češće spekulira o opasnosti širenja rata iz Pojasa Gaze na druge prostore, širu regiju. Imamo dvije točke eskalacije - ubojstva jednog od ključnih ljudi Hamasa u Bejrutu, jučer, te terorističke eksplozije u Iranu gdje se ciljalo okupljanje povodom godišnjice smrti istaknutog iranskog generala Qassema Soleimanija.
Krenimo redom. U napadu bespilotnom letjelicom na prostoru južnog predgrađa Bejruta, Dahiyeh, u uporištu moćnog libanonskog Hezbollaha, jučer je ubijen visoki dužnosnik, Hamasa, Saleh al-Arouri. Dron je pogodio ured Hamasa te je pritom ukupno ubijeno šestero osoba, prenosi libanonska novinska agencija.