Velika analiza irske ekonomije: Između blagostanja i iluzije - Kako je izdahnuo Keltski tigar, nanovo oživio i zašto mu sada prijeti novi slom

11 min
10

Objavljeno

Dan svetog Patrika je dan koji se sada već diljem svijeta obilježava te se primarno slavi pivo i "sve irsko", no nigdje proslava nije kao u samoj Irskoj. Kao i svakog 17. ožujka naveliko se slavilo i 2008., no taj St.Patrick ostat će zapamćen kao "Masakr na Dan svetog Patrika".

Narod je slavio na ulicama, poprilično - nakon cijelog dana pijančevanja izbio je kaos te je morala djelovati i interventna policija. No nije se tu dogodio nikakav "masakr" - on se odvijao u jednoj drugoj sferi, poprilično podalje od naroda i njihove fešte. Idućeg jutra gotovo sve irske novine imale su identičnu priču na naslovnicama: "Cijena dionica Anglo-irske banke pala za 15%!".

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt