Euro na najnižoj razini u odnosu na dolar u proteklih 11 mjeseci
Objavljeno

Euro je pao na najnižu razinu u odnosu na dolar u proteklih gotovo godinu dana, zbog zabrinutosti europskog gospodarstva i sumnje o najnovijim vladinim naporima da obuzda dužničku krizu na kontinentu.
U posljednja dva dana valuta je pala 2,6%, na 1,3037 dolara, što je razina koja nije viđena od siječnja.
Pad u utorak došao je nakon što su investitori postali oprezni o predanosti europske vlade na sporazume postignute na summitu u petak.
Viši europski dužnosnici upozorili su na poteškoće u provedbi bilo kojeg sporazuma koji poziva na oštriju proračunsku disciplinu.
Također u utorak, tržišta su potresena kratkim novim podacima koji pokazuju da je Grčko gospodarstvo u još gorem stanju, nego što se mislilo.
Pozadina svega toga je više nego negativna za europsku zajedničku valutu.