Sastanak skupine Ramstein: Njemačka i Britanija poručile kako će Ukrajina moći nastaviti borbu

1 min
1

Objavljeno

Njemačka i Velika Britanija uputile su jasnu poruku Rusiji kako će Ukrajina, zahvaljujući kontinuiranoj vojnoj potpori Zapada, moći nastaviti borbu. Ministri obrane dviju zemalja, Boris Pistorius i John Healey, potvrdili su nakon sastanka skupine Ramstein u Bruxellesu da nema naznaka kako je Putin spreman na mir, unatoč diplomatskim nastojanjima SAD-a prema Moskvi.

SAD, pod vodstvom Trumpove administracije, prepustile su vodstvo Ramstein skupine europskim saveznicima zbog nove politike koja cilja na uspostavu primirja i smanjenje izoliranosti Rusije. Njemačka i Velika Britanija predstavile su nove pakete vojne pomoći, koji uključuju protuzračne sustave IRIS-T, radare i stotine tisuća bespilotnih letjelica.

Ministar Healey naglasio je kako će 2025. biti ključna godina za ishod rata, poručivši Ukrajini da može računati na zapadnu podršku tijekom rata, ali i u eventualnom miru. Buduća uloga SAD-a u daljnjoj potpori Ukrajini zasad ostaje nejasna.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt