Medvedev tvrdi: Zelenski traži susret s Trumpom i Putinom da bi povratio izgubljenu legitimnost
Objavljeno

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski želi održati trostrani sastanak s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom i ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom kako bi, prema riječima bivšeg ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva, ojačao svoju narušenu legitimnost. Zelenskom je mandat istekao prije više od godinu dana, no on odbija raspisati nove izbore pozivajući se na ratno stanje.
Medvedev smatra da Zelenski susretom s dvojicom utjecajnih svjetskih lidera želi iskoristiti njihov autoritet i dodatno odgoditi izbore, uvjeravajući ukrajinske elite da "sada nije trenutak za promjene". Zelenski je naglasio spremnost za održavanje sastanka u Turskoj, koju vidi kao najizgledniju opciju.
Donald Trump također je potvrdio spremnost za sastanak s Putinom i Zelenskim, ako to bude potrebno. Kremlj, međutim, takav sastanak uvjetuje vidljivim napretkom u pregovorima delegacija Rusije i Ukrajine, čiji je sljedeći krug zakazan za 2. lipnja u Istanbulu.