Venezuela spremna za predsjedničke izbore: Među brojnim Madurovim kritičarima ističu se i pojedini pristaše koji su mu javno dali potporu - tu je nogometna legenda Maradona, ali i turski predsjednik Erdogan
Venezuelanski predsjednik je poprilično diplomatski izoliran, no ipak može računati na pojedine pristaše koji su javno podržali njegovu predsjedničku kandidaturu pred izbore koji se održavaju ovog vikenda.
Zanimljivo, jedan od njih je sve samo ne ljevičar - turski predsjednik Tayyip Erdogan. Nema sumnje kako Erdogan javno podupire Madura kako bi na taj način malo isprovocirao SAD koji se žestoko protive aktualnoj venezuelanskoj vlasti.
Među istaknutim licima koji su dali podršku predsjedniku Maduru je i nogometaška legenda, Diego Maradona, koji nikada nije krio svoje ljevičarske stavove.
Kritičari pak Madura optužuju da je kriv za velike ekonomske probleme u Venezueli koji su doveli i do ...
Venezuela, najnovije:
Kraj jednog bizarnog geopolitičkog projekta: Juan Guaido - kojeg su SAD i njihovi saveznici proglasili "jedinim legitimnim predsjednikom Venezuele" - vidjevši da neće moći srušiti Madura, razriješen je dužnosti od strane opozicijeEnergetski i financijski problemi u Venezueli ne posustaju: Redukcije struje naročito su teške u pograničnim regijama, a na nekim mjestima stanovnici uopće više ne koriste domaću valutu već primarno kolumbijske pesose i američke dolare