Ruski MVP Lavrov: "Informacija da SAD u svojim bazama na prostoru Sirije trenira bivše teroriste je vrlo uznemirujuća"
Ruski ministar vanjskih poslova, Sergej Lavrov, rekao je kako je Moskva zabrinuta zbog nedavnih informacija da SAD na prostoru Sirije sudjeluje u davanju obuke za bivše teroriste.
"Rex Tillerson mi je govorio kako je glavni cilj SAD-a u Siriji poraziti ISIL, no sada to postaje sve nejasnije", rekao je Lavrov. Naime, iz SAD-a su poručili, podsjeća Lavrov, kako će u Siriji ostati sve do početka političkog procesa, odnosno dok s vlasti ne bude uklonjen predsjednik Bashar al-Assad.
"Informacije da pojedine američke baze u Siriji počinju s treniranjem militanata, uključujući bivše pripadnike terorističkih skupina, su, dakako, vrlo uznemirujuće", istaknuo je ruski MVP.
Vezano uz temu:
Povijesne odluke i budućnost prema njima: Da bi se pojavio Putin i salutirao obranjenoj Siriji prvo je Lavrov morao stići u Damask, a taj posjet bio je daleko važniji
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.