Rat u Ukrajini, 547. dan: Smrt Jevgenija Prigožina

Pad zrakoplova u kojem se nalazio šef Wagnera, Jevgenij Prigožin, obilježio je jučerašnji dan. Potvrđeno je da su se u zrakoplovu nalazili Prigožin i drugi visoki predstavnici Wagnera, uključujući i Dmitrija Utkina, jednog od suosnivača skupine. Malo tko će vjerovati u nesretni slučaj, a i kanali povezani s Wagnerom na društvenim mrežama ovaj pad zrakoplova nazivaju "ubojstvom".
Aktualno:
• Leon Panetta, bivši američki ministar obrane i bivši direktor CIA-e rekao je da je vjerojatno da će Rusija pokušati preuzeti plaćeničku skupinu Wagner, nakon pada aviona koji je prevozio njezina osnivača Jevgenija Prigožina.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Ukrajina, najnovije:
Rat u Ukrajini, 1159. dan: Trump zaoštrava retoriku prema Putinu nakon susreta sa Zelenskim u Vatikanu, prijeti novim sankcijama protiv RusijeRat u Ukrajini, 1158. dan: "Većina glavnih točaka su usklađene" - nakon novog sastanka Witkoff-Putin Trump tvrdi da je mir "jako blizu"Washington postavlja ultimatum: Trump prijeti povlačenjem iz ukrajinskih pregovora ako napredak ne bude vidljiv "u narednim danima" - je li ovo zapravo ishod koji odgovara Rusiji?