Kriza u odnosima između SAD-a i Pakistana sve je očitija: Islamabad zabranio američkom diplomatu da napusti zemlju, vojni zrakoplov kojeg je SAD poslao po njega morao se vratiti prazan
Nije tajna da su odnosi između Pakistana i SAD-a već neko vrijeme u silaznoj putanji, najnoviji incident to dodatno potvrđuje. Naime, vlasti u Islamabadu zabranile su jednom američkom diplomatu da napusti zemlju - riječ je o američkom atašeu koji je sudjelovao u prometnoj nesreći, s automobilom je udario u motockilista koji je preminuo.
SAD je pak poslao i vojni zrakoplov C130 po svog diplomata, no morao se vratiti bez njega, prenose lokalni izvori.
Sve ovo događa se samo dan nakon što je Pakistan poručio kako će uvesti restrikcije na kretanje svih američkih diplomata što je pak odgovor na sličan američki potez protiv diplomata u pakistanskoj ambasadi u SAD-u.
Podsjetimo, Pakistan je esenc...
Pakistan, najnovije:
Što se događa u Pakistanu? Sharif je preuzeo vlast, SAD su mu odmah čestitali, ali Khan u Peshawaru već organizira velike protuvladine prosvjede...Kriza u Pakistanu: Imran Khan razriješen dužnosti nakon glasanja u parlamentu, on tvrdi da je opozicija u dosluhu sa SAD-om te poziva pristaše na ulice diljem zemlje - "Spreman sam na borbu, neću dozvoliti da uvezena vlast preuzme Pakistan!"