Britanske službe izvršile pretragu ruskog putničkog zrakoplova po slijetanju u London - Moskva poručuje: "Ovo je još jedna britanska provokacija"
Putnički zrakoplov ruske aviokompanije Aeroflot pretraživan je od strane britanskih službi po slijetanju u londonsku zračnu luku Heathrow. Rusko ministarstvo vanjskih poslova navodi kako Britanija nije dala nikakav razlog za pretragu zrakoplova te ovaj potez nazivaju provokacijom i kršenjem međunarodnog prava.
Riječ je o putničkom zrakoplovu koji je u četvrtak stigao u London iz moskovske zračne luke Šeremetjevo. Po slijetanju u njega ulaze britanski službenici tvrdeći kako moraju provesti inspekciju zrakoplova, ali ne navode razlog. Kapetan je pak odbio napustiti zrakoplov ističući kako je protuzakonito pretraživanje zrakoplova bez prisutnosti posade.
"Ovo je još jedna provokacija britan...