Priča oko Trumpa i Rusije stara je već gotovo godinu dana - od intrige pretvorila se u histeriju i u idućoj fazi, ako ne bude poduprijeta dokazima, trebala bi nestati sa scene. No, to se ipak nije dogodilo - SAD je i dalje u fazi histerije i to ponajviše zahvaljujući pojedinim vrlo utjecajnim medijskim kanalima koji tu histeriju propagiraju bez gotovo dana predaha.
Razloga može biti nekoliko - određeni kanali, a danas ćemo primarno spominjati CNN, mogu biti politički vrlo svrstani na poraženu stranu, odnosno na stranu Demokratske stranke i njene kandidatkinje Hillary Clinton. Njen gubitak na predsjedničkim izborima još uvijek kod spomenutih izaziva veliku bol i ljutnju.
Politika je, naročito u SAD-u, dosegla razinu sportske utakmice. Koliko puta poražena momčad, naročito ako je rezultat bio tijesan, otvoreno čestita pobjedniku? Ne baš tako često, prvo se kreće s osmišljavanjem povoda za gubitak, a isto se desilo i s kampom Hillary.
Ako bi se priznalo da su američki glasači, svojom voljom, dali prednost Trumpu, onda bi to značilo da su oni sami okončali američki progresivni san u kojem je nakon prvog Afroamerikanca morala na tu poziciju doći i prva žena. Mnogima, naročito onima kojima je liberalizam postao neka vrsta ideologije, najvažnije je bilo upravo to da je ona žena - druge karakteristike postale su sekundarne.
Nema ničeg lošeg u tome da žena bude predsjednica SAD-a, štoviše - u mnogima zemljama svijeta žene jesu na čelu države ili su bile, u SAD-u još nikada što pokazuje kako SAD kaska za razvijenim svijetom. No, zašto ne bi predsjednicom bila, recimo, demokratska zastupnica Tulsi Gabbard? I ona je progresivna, i ona se zalaže za prava žena i manjina, ali za razliku od poražene Hillary Clinton nije militaristička jastrebica kojoj je cilj vanjske politike otvarati nove vojne sukobe po svijetu.
Hillary Clinton bila je vrlo loš kandidat i ovo je bio možda još i više poraz establišmenta Demokratske stranke, odnosno stranačkog vrha koji se nije usudio ići na Bijelu kuću s nekime kao što je Bernie Sanders, a definitivno ne Tulsi Gabbard. Ne, željeli su pod svaku cijenu u Ovalni ured ugurati Hillary jer ona je jedna od njih - simbioza visoke političke moći i korporativne pohlepe, što se vidjelo u njezinim otkrivenim e-mailovima gdje priznaje kako ima jedan nastup za javnost, a jedan nastup za poslovne partnere.
To su neki od razloga zašto je Hillary Clinton izgubila izbore. To su ujedno i razlozi zašto je Donald Trump dobio. Naime, republikanski glasači su masovno glasali za njega jer im se od ponuđenih (Jeb Bush, Ted Cruz, Marco Rubio...) jedini činio kao koliko-toliko autentičan kandidat. Ta percepcija pomogla mu je u konačnici i da porazi Hillary.
Tada nastoje kaotična situacija u SAD-u. Svi stupovi establišmenta već su uvježbavali termin "predsjednica Clinton". Ne bi ni čudilo da je netko napisao već i knjigu o njenoj očekivanoj pobjedi, ali ista neće biti objavljena. Jednostavno govoreći, Trump je iznenadio svih i sada je postao veliki problem, konkretno neki njegovi stavovi - a najkonkretnije, njegovi stavovi prema Rusiji.
Nema niti jednog jedinog dokaza da je Trump ikada bio povezan s Rusijom ili da je Rusija na bilo koji način pomogla mu osvojiti predsjedničke izbore - ipak, prošlo je više od 7 mjeseci od njegove pobjede i to je jedino o čemu možemo slušati na frekvencijama američkih vodećih medija.
Da u cijeloj priči ima istine, bar malo, ta istina već bi davno izašla na površinu. Ovdje se radi o nečem drugom, u napadu na dvije muhe jednim udarcem - Trumpa i Putina.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.