Turski ministar energetike i Erdoganov zet otkriva: "Planirali smo ukloniti Guleniste iz vojske neposredno prije nego se desio pokušaj puča"
Turski ministar energetike, Berat Albayrak (inače i zet turskog predsjednika Erdogana), rekao je kako su turske vlasti planirale provesti veliku čistku u vojsci, kako bi uklonili elemente lojalne Gulenu, neposredno prije nego se desio pokušaj vojnog udara.
Albayrak ističe kako je dio vojske krenuo u pokušaj puča zato jer su znali da će biti uklonjeni sa svojih funkcija. Otkrio je kako je tursko Vrhovno vojno vijeće, najviše državno tijelo za postavljanje ljudi u oružanim snagama, planiralo ovog ljeta pokrenuti proces izbacivanja svih vojnih dužnosnika koji su na bilo koji način povezani s Gulenom i njegovim pokretom.
'Spremali su se poduzeti vrlo ozbiljne poteze po pitanju uklanjanja časni...
Turska, najnovije:
Velike promjene na širem Bliskom istoku: Turska nakon pomirenja sa Saudijskom Arabijom kreće i u normalizaciju odnosa s Egiptom - čini li to iz pozicije moći ili potrebe u okviru novonastalih situacija?Turska poručuje kako će sve učiniti da se rat zaustavi: "Ovo je sukob koji nema pobjednika, izgubit će i Ukrajina i Rusija"