Rat u Ukrajini, 1355. dan: Masovni ruski napadi na ukrajinsku energetsku mrežu izazvali najteže prekide struje od početka rata

Ruski napadi na ukrajinsku energetsku infrastrukturu tijekom vikenda izazvali su ozbiljne prekide u opskrbi električnom energijom diljem zemlje, pri čemu je državna tvrtka Ukrenergo izvijestila da su proizvodni kapaciteti pali na "nulu". Ukrajinski dužnosnici navode da su pogođene ključne regije, među kojima Kijev, Harkov i Dnjepropetrovsk, dok Kijev tvrdi da su dronovi gađali i nuklearne podstanice koje napajaju elektrane Hmeljnicki i Rivne.
Istodobno, Rusija tvrdi da je njezina protuzračna obrana uništila desetke ukrajinskih dronova, a ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov najavio je da se pripremaju prijedlozi za mogući ruski nuklearni test. Mađarska je objavila da je dobila izuzeće od američkih sankcija za korištenje ruskih energenata, dok Ukrajina sve teže održava stabilnost energetskog sustava uoči nadolazeće zime.
Aktualno:
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
