Pritisak se pojačava: Ogroman prosvjed protiv odcjepljenja u Barceloni - iz Madrida tvrde kako je na ulice izašlo više od milijun ljudi, iz Belgije poručili kako Puigdemont može zatražiti politički azil kod njih
Do koje mjere je Katalonija podijeljena danas se još jednom pokazalo u punoj snazi - stotine tisuća izašle su na ulice kako bi prosvjedovali protiv katalonskog odcjepljenja od Španjolske, ali ne samo u Madridu, već i u Barceloni.
Kako prenosi BBC, nekoliko stotina tisuća ljudi izašlo je na ulice Barcelone kako bi pozvali na španjolsko jedinstvo. Tamo, kao i ranije u Madridu, mogli su se čuti pozivi na uhićenje i zatvaranje katalonskog predsjednika Carlesa Puigdemonta, kojeg je Madrid u petak razriješio svih dužnosti, a on je pak proglasio katalonsku neovisnost (koju niti jedna zemlja nije podržala).
Uz brojne španjolske nacionalne zastave mogle su se vidjeti i brojne EU zastave. Prosvjedni...
Španjolska, najnovije:
Notorni Pegasus ponovno udara: Španjolsku trese velika afera - pojavile su se informacije da su privatni telefoni lidera katalonskog pokreta bili špijunirani godinama, a optužuje se vrh vlasti u Madridu, bivše i sadašnje administracijeSanchezova dilema: Ako oslobodi katalonske separatiste imat će kaos u Madridu, a Barcelona će i dalje inzistirati na referendumu o odcjepljenju