Pokret Pet Zvjezdica mete establišment - Povijesni trenutak u povijesnom gradu: Rim po prvi puta dobio gradonačelnicu, veliki poraz premijera Renzija čija je stranka izgubila i Torino
Kako se i očekivalo, talijanski premijer Matteo Renzi pretrpio je teški poraz ovog vikenda u drugom krugu izbora za gradonačelnika Rima - uvjerljivu pobjedu odnijela je kandidatkinja talijanske anti-establišment stranke Pet Zvjezdica, 37-godišnja odvjetnica Virginia Raggi, koja je ovom pobjedom postala prva gradonačelnica u povijesti Rima.
Muke po PD establišment - izgubili Rim i Torino, jedva zadržali Milano
"S nama počinje nova era", istaknula je pobjednica koja je na jučerašnjim izborima odnijela 67% glasova. "Raditi ćemo na povratku legaliteta i transparentnosti u gradske institucije", poručila je.
Renzi i njegova Demokratska Stranka (PD) mogu biti sretni da su uspjeli zadržati vlast u talijanskom financijskom centru, Milanu.
VIDEO:
Veliki je ovo poraz za Renzija koji je najavio kako neće zbog toga podnijeti ostavku.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.