Monsanto truje Argentinu: porast oboljenja od raka i djece koja se rađaju s poremećajima, a poljoprivrednici postaju "zarobljenici pesticidnog začaranog kruga"
Novo istraživanje pokazuje kako su pesticidi koje prodaje američka korporacija Monsanto uzrok niza zdravstvenih problema u Argentini, od djece koja se rađaju s poremećajima do povišene razine obolijevanja od raka. Istraživanje također potvrđuje kako je problemu pridonijeo i manjak provođenja nužnih regulacija zbog čega je došlo do zlouporabe Monsantovih proizvoda. Državne regulacije postoje, ali ih se mnogi poljoprivrednici nisu pridržavali.
Fabian Tomasi (47) radio je s Monsantovim proizvodima, sada se nalazi na samrti. Ističe kako mu nitko nije rekao za opasnosti i nužnu zaštitu pri radu (izvor: AP)Novinska agencija Associated Press objavila je izvještaj koji otkriva direktnu poveznicu između zdravstvenih problema u Argentini i Monsanto proizvoda. Najveće žrtve su ruralno stanovništvo.
Na nekim mjestima su se toksični pesticidi koristili u blizini naseljenih zona te su dospjeli u vodu za piće što je uzrokovalo velike zdravstvene probleme. Unatoč ovom i brojnim ranijim istraživanjima, Monsanto i dalje tvrdi kako su njihovi proizvodi bezopasni te da nije moguće da su ovi problemi nastali zbog uporabe njihovih pesticida.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.