Medijski tajkun Saban spreman dati potporu 2016: "Sanjam o tome da Hillary Clinton postane predsjednicom", potporu najavio i George Soros
Izraelsko-američki medijski tajkun, Haim Saban, jedan od najvećih donatora američke Demokratske stranke, rekao je jučer kako je spreman "svim snagama" podržati bivšu državnu tajnicu Hillary Clinton ukoliko se bude kandidirala na predsjedničkim izborima 2016.
Hillary Clinton (66) istaknula je kako je razmišljala o kandidaturi, no konačnu odluku donijeti će iduće godine. Ukoliko se ipak kandidira, što je izvjesno, slovila bi za gotovo sigurnog kandidata Demokratske stranke - podsjetimo 2008. je također imala dobre šanse, ali je kandidaturu odnio Barack Obama koji je i pobijedio na izborima kontra republikanskog kandidata, John McCaina.
Milijarder George Soros, još jedan istaknuti financijer američke Demokratske stranke (i raznih liberalnih stranaka, pokreta i nevladinih organizacija diljem svijeta), također je dao potporu ideji da Hillary Clinton postane nova američka predsjednica.
"Nadam se da će se kandidirati. Ona bi bila prekrasna predsjednica", rekao je Saban u razgovoru za izraelski list Yedioth Ahronoth. "Ukoliko se to dogodi, mi ćemo naravno uskočiti s punom snagom. Vidjeti nju u Bijeloj kući je jedan od mojih velikih snova", rekao je.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.