Kerry u Moskvi: "Nadam se da ćemo ovog puta napokon pronaći zajednički jezik"
Američki državni tajnik John Kerry nalazi se u Moskvi gdje će se tijekom dana sastati s ruskim ministrom vanjskih poslova Sergejem Lavrovom i ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.
"Svijetu pogoduje kada moćne nacije s dugom poviješću jedna s drugom imaju mogućnost pronaći zajednički jezik. Danas se nadam da ćemo pronaći zajednički jezik", rekao je Kerry po dolasku u Moskvu.
Očekuje se da će razgovarati o raznim temama, primarno Siriji. Strani mediji ističu kako će Kerry vjerojatno tražiti od Rusije da se smiri situacija u odnosima s Turskom.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Rusija, najnovije:
Privremeni prekid vatre na udaru: Rusija optužuje Ukrajinu za napad na energetske objekte u čijem su konzorciju i američke kompanije Chevron i Mobil - je li ovo "komentar" Kijeva na razgovor Putin-Trump?Washington tvrdi da je dogovor s Rusijom blizu: Sastanak američkog izaslanika Witkoffa sinoć s Putinom potrajao duže nego se očekivalo - Trump moli ruskog predsjednika da poštedi opkoljene ukrajinske vojnike