Hoće li SAD napokon zatvoriti zloglasni zatvor Guantanamo? Obama najavio zatvaranje još 2008., a danas iz Bijele kuće poručuju: "Upravo završavamo nacrt plana zatvaranja"
Glasnogovornik Bijele kuće, Josh Earnest, rekao je kako Obamina administracija upravo završava nacrt plana o zatvaranju kontroverznog američkog vojnog zatvora Guantanamo na Kubi. Earnest je također naglasio kako je zatvaranje zloglasnog zatvora od "nacionalnog sigurnosnog interesa".
Podsjetimo, to je bila jedna od prvih direktiva američkog predsjednika Baracka Obame kada je izabran za predsjednika SAD-a 2008. Danas je već druga polovica 2015., Obamin drugi mandat se ubrzano primiče kraju, a zloglasni zatvor u kojem su mučeni brojni zarobljenici još uvijek je otvoren.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
SAD, najnovije:
Potpora Ukrajini slabi i s druge strane Atlantika: Ovaj posjet Zelenskog SAD-u sasvim je drugačija priča - McCarthy ga nije htio ni dočekati, jedino McConnell očito voli rat jer to vidi kao "preduvjet za natjecanje s Kinom"Tragedija na Havajima: Požari su odnijeli preko 50 života i devastirali povijesni grad Lahaina koji je nekoć bio centar Havajskog kraljevstva