UN-ov specijalni izaslanik "optimističan" po pitanju pregovora u Ženevi, opozicija i dalje prijeti bojkotom ako se njihovi zahtjevi budu ignorirali
UN-ov specijalni povjerenik za Siriju, Staffan de Mistura, rekao je kako će se mirovni pregovori nastaviti nakon što se tijekom jučerašnjeg dana sastao sa sirijskom opozicijskom delegacijom. Unatoč činjenici da je de Mistura istaknuo kako je "optimističan", opozicija je i jučer prijetila odlaskom iz Ženeve.
"Oni zaslužuju da im se posveti pažnja. Objašnjavao sam koji je mirovni plan i o čemu će se razgovarati na sastancima", rekao je de Mistura nakon sastanka s glavnim predstavnicima sirijske opozicijske delegacije.
Lider opozicijske delegacije, Riad Hijab (bivši Assadov premijer koji je 2012. prebjegao), poručio je kako će odustati od pregovora ukoliko UN ne bude izvršio veći pritisak na sirijske vlasti po pitanju prekida vojnih operacija protiv lokacija koje se nalaze pod kontrolom pobunjenika.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.