Ukrajinsko ministarstvo poljoprivrede tvrdi: "Ruske snage ukrale su više stotina tisuća tona našeg žita"

Zamjenik ukrajinskog ministra poljoprivrede, Tasar Visocki, rekao je u razgovoru s novinarima da su ruske snage ukrale "nekoliko stotina tisuća tona" žita na okupiranim područjima Ukrajine. Također je rekao da bi sve skladišteno žito pohranjeno na okupiranom teritoriju, a to je oko 1.5 milijuna tona, moglo završiti u rukama ruskih snaga.
Njegova izjava dolazi nakon što je ukrajinsko ministarstvo vanjskih poslova također optužilo u četvrtak Rusiju za krađu žita navodeći kako bi zbog toga moglo doći do još veće krize dostupnosti hrane na globalnom tržištu.
Ministar poljoprivrede, Mikola Solski, rekao je da se krađa žita povećala u posljednja dva tjedna. "Osobno to čujem od mnogih vlasnika silosa na okupiranom teritoriju. Ovo je čista pljačka. I to se događa posvuda na okupiranom teritoriju", rekao je.
Iz Kremlja su opovrgnuli sve optužbe.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.