U tijeku je jedna od najvećih bitaka za Irak: 20,000 iračkih vladinih boraca napreduju sa svih strana protiv 1,000 ISIL-ovih terorista u Faludži
Kako prenose izvori s terena, iračke vladine snage napreduju protiv ISIL-a na svim stranama oko grada Faludža, jednog od glavnih uporišta terorista u Iraku. Nakon manje od tjedan dana otkako je krenula ofenziva na ovaj grad, iračka vojska zauzela je ključne strateške točke u okolici grada.
Faludža na karti:
Faluja
Vojska gotovo neprekidno artiljerijom udara na položaje ISIL-a koji su se dobro pripremili za ovu bitku iskopavši brojne rovove, a i veliki prostor se nalazi pod minama.
U napadu na ISIL sudjeluju razne skupine - iračka vojska, protuterorističke jedinice iračke policije, lokalni plemenski borci i koalicija šijitskih milicija, a na terenu su prisutni i američki savjetnici
"Na dobrom smo putu, ubijamo kriminalce", rekao je jedan od vladinih boraca u razgovoru s novinarima u blizini Faludže. "Putevi prema gradu su minirani, ali zahvaljujući Alahu, napredujemo", rekao je.Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Irak, najnovije:
Anketno pitanje
* anketa je anonimna / korisnik može glasati samo jednom *