Turska vojska u sve većem broju ulazi u Siriju, okružuje se kurdski kanton Afrin
Prisutnost turske vojske sve je veća na prostoru sirijske sjeverozapadne provincije Idlib, a izvori s terena navode kako imaju dva cilja - okružiti kurdsku enklavu i spriječiti ruske zračne napade u Idlibu provođenjem plana o izbacivanju terorističkih snaga s ovog prostora (upitno je hoće li se to desiti - vjerojatnije je da će se ruske napade pokušati spriječiti samom prisutnošću turske vojske na terenu).
Do sada je u Idlib iz pravca Turske ušlo najmanje četiri vojna konvoja. Vojni savjetnik sirijske militantne skupine FSA, Ibrahim al Idlibi, poručio je kako se oko 200 turskih vojnika pozicioniralo na prostoru između kurdskih i sirijskih opozicijskih snaga.
Svjedoci navode kako turski bul...
Sirija, najnovije:
Može li se spriječiti nova turska invazija na Siriju? Iz Irana poručuju da imaju političko rješenjePovijesni posjet i velika prekretnica: Assad otputovao u UAE na sastanak s tamošnjim vodstvom - ovo je prvi njegov posjet jednoj arapskoj zemlji od početka rata 2011., iz Washingtona poručuju kako su "duboko razočarani i uznemireni"