Turska nastavlja s velikom operacijom protiv kurdskih PKK baza na sjeveru Iraka, je li na pomolu i kopnena operacija u planinama Qandil?

Tursko ministarstvo obrane potvrdilo je tijekom današnjeg dana kako su njihovi vojni zrakoplovi nastavili s bombardiranjem položaja PKK na sjeveru Iraka. Podsjetimo, bombardiranje kurdskih baza na sjeveru Iraka započelo je prije nekoliko dana. Iz Ankare poručuju kako je ovo sada nova operacija.
"Kako bismo neutralizirali PKK i druge terorističke elemente koji prijete našim ljudima i granicama, naše zračne snage, uz potporu artiljerije, helikoptera, dronova i komandosa, mobilizirane su ovoj regiji", navodi se u izjavi.
Ovo svakako nije prvi puta da Turska izvodi napade na ovom području, no čini se da se ovo pretvara u...
Poštovani, za nastavak čitanja trebate biti pretplatnik.
Ako već jeste advance.hr pretplatnik, ulogirajte se
Izaberite paket pretplate:
6 mjeseci, 300kn (40€)
12 mjeseci, 500kn (67€)