Svrgnuti egipatski predsjednik Hosni Mubarak nalazi se u kritičnom stanju, još manje od 7 dana do drugog kruga neizvjesnih predsjedničkih izbora
Egipatski pripadnici sigurnosti izvijestili su kako je stanje svrgnutog, i na doživotni zatvor osuđenog, egipatskog predsjednika Hosni Mubaraka kritično. Izvori navode kako ga je supruga, bivša prva dama Suzanne Mubarak, s dvije kćeri posjetila jučer u zatvoru nakon što su se proširile glasine da je preminuo, prenosi libanonski list Al-Akhbar. Navodi se kako se zdravstveno stanje Hosnija Mubaraka naglo pogoršalo proteklih nekoliko tjedana.
Jedan od dužnosnika, koji je ostao anoniman, rekao je medijima kako se Mubarak nekoliko puta budio i padao u nesvijest, a trenutačno pije samo tekućinu.
Podsjetimo, početkom ovog mjeseca Hosni Mubarak je osuđen na doživotnu kaznu zatvoru zbog svoje uloge ...
Egipat, najnovije:
COP27 i "Autocesta prema klimatskom paklu": Sve ide po planu dok se daju velike izjave, ali problem nastaje kad bi bogate zemlje trebale pokazati novac i njime financirati siromašne u energetskoj tranzicijiEnergetska kriza u Europi i njene široke posljedice: Egipat smanjuje potrošnju struje kako bi imali što više plina za izvoz - zbog visokih cijena na tržištu i potrebe za stranim valutama lokalno stanovništvo morat će prihvatiti odricanja