Svjetska banka objavila izvještaj o sirijskim financijskim gubicima tijekom 6 ratnih godina: "Obnova institucija bit će još veći izazov od obnove infrastrukture"
Svjetska banka procijenila je kako je rat koštao Siriju ukupno 226 milijardi USD. Potpredsjednik Svjetske banke za Bliski istok i sjevernu Afriku, Hafez Ghanem, rekao je kako se gubici procjenjuju na otprilike četiri puta koliko je iznosio sirijski BDP 2010. godine.
"Broj ljudskih žrtava u Siriji je strašan, no rat također uništava i institucije i sisteme koji su potrebni za funkcioniranje jednog društva. Obnova tih institucija bit će veći izazov od obnove infrastrukture, a sve dok rat traje taj izazov bit će sve veći i veći", rekao je Ghanem.
U izvještaju se navodi podatak kako je u ratu uništeno ili oštećeno 27% domova te oko 50% obrazovanih i zdravstvenih institucija.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Sirija, najnovije:
Progoni Alavita i prisutnost stranih džihadista: Rusija upozorava na "ruandski scenarij" u Siriji, zabrinute i neke zapadne zemlje, ali tko će izvršiti pravi pritisak na Damask dok svi gledaju kako zadržati utjecaj?Kad "nacionalno pomirenje" znači pokolj manjina: Ubijanje civila od Latakije do Tartusa - u Siriji se ponavlja strašna sudbina Libije, scenarij na koji je puno puta upozoravala Tulsi Gabbard i bila žestoko kritizirana zbog toga