Strop je probijen: Bitcoin je prešao 50,000 USD - Je li ova situacija drugačija od one iz 2017. kada je nakon velikog rasta naglo pao za 80%?
Cijena najpoznatije kriptovalute Bitcoin danas je po prvi put prešla vrijednost od 50,000 USD. Ovaj veliki podvig ostvaren je nakon značajnog rasta potaknutog od strane istaknutih kompanija koje su u zadnje vrijeme otvoreno izrazile podršku za Bitcoin. Među njima je i Tesla, proizvođač električnih automobila koji je kupio oko 1,5 milijardi USD vrijednosti Bitcoina te planiraju uvesti mogućnost plaćanja u Bitcoinu za svoje proizvode. U isto vrijeme Mastercard je objavio kako će njihova mreža uskoro podržati neke digitalne valute. Slične vijesti dolaze i iz PayPala i BNY Mellona (investicijska kuća).
Neki se pitaju je li ovaj ogroman skok sličan onome iz 2017. godine kada je Bitcoin doseg...
Fokus, najnovije:
U potrazi za što snažnijom simbolikom: Na ruski Dan pobjede 9. svibnja Putin će držati govor na Crvenom trgu, a Biden će u Bijeloj kući potpisivati obnovu zakona o naoružavanju iz Drugog svjetskog rataKako glavni saveznik Kijeva tretira ukrajinske izbjeglice? Stotine, mahom žene s djecom, u kampu u Meksiku čekaju na ulazak u SAD, poziv ne dolazi, na granici im poručuju da ne mogu ući, a umjesto najavljenog brzog ulaska uvode se rigorozne provjere