Situacija Afrin - Lavrov: "Neka Ankara i Damask dijalogom riješe stanje", Erdogan: "Dolazak sirijske vojske u Afrin je obustavljen nakon mog razgovora s Putinom"
Ruski ministar vanjskih poslova poručio je kako se situacija u Afrinu na sjeveru Sirije treba riješiti dijalogom između Damaska i Ankare.
Njegov komentar dolazi neposredno prije no što je turski predsjednik Erdogan poručio kako će turska vojska uskoro započeti s opsadom grada Afrina.
No, ono što je također zanimljivo je Erdoganov komentar o mogućem dolasku sirijske vojske u Afrin, kako su sugerirali pojedini kurdski dužnosnici - naime, turski predsjednik ističe kako je dolazak sirijske vojske spriječen nakon njegovog telefonskog razgovora s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.
Takav razvoj događaja ne bi bio veliko ...
Poštovani, za nastavak čitanja trebate biti pretplatnik.
Ako već jeste advance.hr pretplatnik, ulogirajte se
Izaberite paket pretplate:
6 mjeseci, 300kn (40€)
12 mjeseci, 500kn (67€)