Sirijska vojska zauzela utvrđeni prostor ispred Deir ez-Zora pogođen ruskim krstarećim raketama pri čemu je ubijeno više od 200 terorista - video snimke zabilježile emotivni susret sirijskih vojnika nakon 3 godine opsade
Sirijska vojska zauzela je utvrđeni prostor u blizini Deir ez-Zora koji je tijekom jučerašnjeg dana pogođen ruskim krstarećim raketama - iz Moskve navode kako je u tom masivnom napadu, kojeg je izvela fregata iz Mediterana, ubijeno više od 200 ISIL-ovih terorista. Na tom prostoru je sirijska vojska pronašla veće količine oružja, eksploziva i oklopnih vozila.
Nadalje, dok su sirijske snage čistile prostor pronašli su veliku mrežu podzemnih tunela koje su koristili teroristi. Tamo je pronađeno još oružja, ali i cijele prostorije u kojima su živjeli pod zemljom. Sve ovo upućuje kako su se pripremali na dugotrajnu obranu svojih pozicija pred gradom.
VIDEO: pronađeno oružje
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Sirija, najnovije:
Progoni Alavita i prisutnost stranih džihadista: Rusija upozorava na "ruandski scenarij" u Siriji, zabrinute i neke zapadne zemlje, ali tko će izvršiti pravi pritisak na Damask dok svi gledaju kako zadržati utjecaj?Kad "nacionalno pomirenje" znači pokolj manjina: Ubijanje civila od Latakije do Tartusa - u Siriji se ponavlja strašna sudbina Libije, scenarij na koji je puno puta upozoravala Tulsi Gabbard i bila žestoko kritizirana zbog toga