Šef ukrajinske vojne obavještajne službe: "Rusija bi nas prepolovila kao Koreju, ali neće uspjeti - uskoro pokrećemo totalni gerilski rat i znamo sve njihove poteze jer imamo brojne doušnike u ruskoj vojsci, ali i u njihovom političkom vodstvu"

Šef ukrajinske vojne obavještajne službe, brigadni general Kirilo Budanov (na slici na vrhu teksta), rekao je danas kako Rusija želi podijeliti Ukrajinu na dva dijela, kao što se dogodilo sa Sjevernom i Južnom Korejom. Pritom je rekao kako može obećati "totalni gerilski rat" kako bi se spriječio takav rascjep zemlje. Njegov komentar dolazi neposredno nakon što su vlasti u samoproglašenoj Narodnoj Republici Lugansk danas poručili da bi mogli uskoro održati referendum o priključenju Rusiji (po uzoru na Krim gdje je 2014. održan referendum na kojem je velika većina stanovnika glasala za priključenje Ruskoj Federaciji).
"Zapravo, to je pokušaj stvaranja Sjeverne i Južne Koreje u Ukrajini", ...
Ukrajina, najnovije:
Rat u Ukrajini, 92. dan: Nervoza se osjeća u ukrajinskim redovima - Zelenski oštro prozvao Zapad zbog sugestija da bi trebali predati dio teritorija, njegov MVP pak poručio kako "NATO samo stoji sa strane i ne radi ništa"Rat u Ukrajini, 91. dan: Sve intenzivnija bitka na istoku odredit će ishod rata, oko toga se sve strane slažu - vojni stručnjaci tvrde da ruska vojska sad preferira sporiji, ali sigurniji napredakPočeo je totalni napad na gradove-blizance: Može li ruska vojska zauzeti Sjeverodonjeck i Lisičansk? O tome bi mogao ovisiti ishod cijele njihove kampanje na istoku Ukrajine