Rat u Ukrajini, 160. dan: SAD i EU šalju još novca i oružja u Ukrajinu, Putin upozorava kako u nuklearnom ratu "ne može biti pobjednika"

Zapadni saveznici Ukrajine nastavljaju sa slanjem pomoći u novcu i naoružanju. EU je počela isplaćivati zajam koji bi do kraja godine trebao iznositi oko 9 milijardi eura za pokrivanje aktualnih financijskih troškova Ukrajine. SAD je pak potvrdio slanje dodatnih HIMARS sustava i opreme.
Aktualno:
• Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je da je "prerano" slaviti isporuku žita koja je u ponedjeljak krenula iz luke u Odesi. "U ovom je trenutku prerano donositi bilo kakve zaključke i prognoze", rekao je u svom dnevnom video obraćanju. "Pričekajmo da vidimo kako sporazum funkcionira i hoće li sigurnost biti stvarno zajamčena", istaknuo je.
• SAD su najavili slanje dodatnog oružja za...
Ukrajina, najnovije:
Rat u Ukrajini, 171. dan: Rusija odbacila ukrajinsko-američki zahtjev da se nuklearna elektrana Zaporožje proglasi demilitariziranom zonom - "Tek tad bi bila u opasnosti, mi smo tu da je sačuvamo od provokacija i terorizma"Rat u Ukrajini, 170. dan: Novi napadi kod nuklearne elektrane Zaporožje, ruski UN ambasador poručuje kako Kijev "gura svijet prema nuklearnoj katastrofi", SAD traži da se cijeli prostor postrojenja proglasi demilitariziranom zonomRat u Ukrajini, 169. dan: Ukrajinska vojska tvrdi kako je u eksploziji na prostoru ruske baze na Krimu uništeno 9 vojnih zrakoplova, dodatni napadi na most preko Dnjepra, G7 poziva Rusiju da Ukrajini odmah vrati kontrolu nad nuklearkom Zaporožje