Rat u Jemenu: Snage poduprijete od strane UAE-a porazile Houthi snage u provinciji Shabwa, nastavlja se ključna bitka za Marib

Jemenske snage koje ratuju protiv Houthija poručile su tijekom jučerašnjeg dana kako su preuzele potpunu kontrolu nad energetski bogatom provincijom Shabwa. Riječ je o provinciji koja graniči s provincijom Marib gdje i dalje traju borbe, zapravo bitke za Marib i Shabwu, ključni su sukobi koji se od prošle godine vode u 7 godina dugom jemenskom ratu.
Skupina al-Weyat al-Amaliqa (Brigada Divovi) koja tvrdi kako su porazili Houthije u provinciji, direktno je poduprijeta od strane Ujedinjenih Arapskih Emirata iako djeluju u sklopu šire anti-Houthi koalicije koja je pak predvođena Saudijskom Arabijom. Navode kako su Houthije porazili nakon 10 dana borbe.
Bitka za provinciju Shabwa postala j...
Jemen, najnovije:
Dogovoreno je primirje u Jemenu, prvo još od 2016. godine: Ispada da je mir bio nemoguć sve dok se kraljevinu nije silovito udarilo tamo gdje je "najviše boli"Jemenske Houthi snage izvele veliki napad na saudijsku naftnu infrastrukturu, pogođeni su ciljevi na više mjesta diljem kraljevine, iz Rijada tvrde da će probleme pri opskrbi sad nadoknaditi iz naftnih zaliha