Početak frakcijskih borbi? Istaknuti lider ukrajinskih desničarskih militanata i koordinator Desnog Sektora, Aleksandar Muzičko, ubijen na zapadu zemlje, prije nekoliko dana upozorio: "Nove vlasti će me eliminirati i optužiti Rusiju"
Jedan od najistaknutijih lidera desničarskih militanata u Ukrajini, Aleksandar Muzičko, prema posljednjim informacijama, ubijen je noćas na zapadu zemlje za vrijeme koordinacije akcija sa skupinom koja je pripadala neo-nacističkoj organizaciji Desni Sektor.
Lokalni ukrajinski mediji potvrdili su kako je Muzičko ubijen u gradu Rivne, na zapadu zemlje. Ukrajinski zastupnik Aleksandar Donij među prvima je komentirao njegovu smrt: "Auto su mu presrela dva automobila. Izvučen je vani i strpan u jedan od automobila. Kasnije je bačen na tlo, s rukama vezanim iza leđa, te je upucan dva puta u srce".
Drugi izvori pak ističu kako je drugačije skončao. Lokalni izvor iz grada Rivne, VNE, prenosi izjav...
Ukrajina, najnovije:
Rat u Ukrajini, 341. dan: Wagnerovi borci ušli u još jedno naselje pokraj Bahmuta, Kijev tvrdi da se sprema velika ruska proljetna ofenziva te zbog toga traže dalekometne rakete i avijacijuRat u Ukrajini, 340. dan: Vode se žestoke borbe za istočni grad Vuhledar, iz Kijeva poručuju kako su uvjereni da će nakon tenkova od Zapada dobiti i napredne vojne zrakoplove