Neimenovani sjevernokorejski dužnosnik za CNN: "Nećemo se baviti pregovorima sve dok ne budemo u stanju raketama ciljati New York i Washington"
Jedan anonimni sjevernokorejski dužnosnik komentirao je u razgovoru za CNN daljnje planove Pjongjanga po pitanju aktualnog sraza s Washingtonom. On ističe kako dijaloga i pregovora neće biti sve dok Sjeverna Koreja ne bude u stanju kontrirati američkoj agresiji na isti način, a to znači, ističe, kada razvije rakete koje će moći gađati i istočnu obalu SAD-a, uključujući gradove kao što su New York i Washington.
"Prije nego što se upustimo u diplomaciju s Trumpovom administracijom moramo poslati jasnu poruku da naša zemlja ima obrambene i ofenzivne kapacitete kojima se može suočiti s agresijom SAD-a", rekao je neimenovani dužnosnik u razgovoru za CNN.
Podsjetimo, mnogi smatraju kako Sjeverna Koreja još uvijek nema kapacitete ni za gađanje američke zapadne, kamoli istočne obale. Za takav razvoj morat će proći još nekoliko godina, a izgleda kako SAD ne želi mirno čekati na takav rasplet situacije.
Vezano uz temu:
Naftni embargo s mirisom hidrogena: Režim samo želi živjeti, ali planirano gušenje može Sjevernu Koreju učiniti zaista opasnom zemljom
Uvjeti za mirno rješenje postali su jako teško ostvarivi: Kriza u Aziji može završiti uništenjem jednog od najvećih i najvažnijih gradova na svijetu
Kim i Trump na potezu: Tko će biti luđi?
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.