Nakon propalog puča turski premijer indirektno oštro zaprijetio SAD-u: "Ona zemlja koja bi stala iza Fethullaha Gulena smatrala bi se ratnim neprijateljem Turske"
Turske vlasti su danas, nakon što su jučer preživjele pokušaj državnog udara, indirektno kritizirale SAD zbog činjenice da se Fethullah Gülen - čovjek za kojeg smatraju da je glavni pokretač jučerašnjeg pokušaja puča - nalazi u SAD-u i da ga SAD i dalje odbija izručiti Turskoj.
"Ne vjerujem da bi ijedna zemlja mogla stati iza njega, ovog lidera terorističke bande, naročito nakon događaja sinoć. Zemlja koja bi stala iza njega nije prijatelj Tuske. Štoviše, to bi bio neprijateljski, ratni, čin prema Turskoj - ta zemlja bi se smatrala da je u ratu s Turskom", poručio je danas u razgovoru s novinarima turski premijer Binali Yildirim.
Na ove komentare danas se kratko osvrnuo američki državni ta...
Turska, najnovije:
Velike promjene na širem Bliskom istoku: Turska nakon pomirenja sa Saudijskom Arabijom kreće i u normalizaciju odnosa s Egiptom - čini li to iz pozicije moći ili potrebe u okviru novonastalih situacija?Turska poručuje kako će sve učiniti da se rat zaustavi: "Ovo je sukob koji nema pobjednika, izgubit će i Ukrajina i Rusija"
Anketno pitanje
* anketa je anonimna / korisnik može glasati samo jednom *