Lavrov: "Prijetnje Venezueli vojnom intervencijom su nedopustive!"
Ruski ministar vanjskih poslova, Sergej Lavrov, kritizirao je ideju bilo kakve, naročito vojne, intervencije u venezuelansku krizu ističući da se situacija u toj zemlji mora riješiti mirnim putem.
Njegov komentar dolazi nekoliko dana nakon što je američki predsjednik Donald Trump Venezueli zaprijetio vojnom intervencijom. Iako Venezuela nikoga nije napala, a naročito ne SAD, iz Washingtona poručuju kako neće dozvoliti "formiranje diktature" u toj zemlji.
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Venezuela, najnovije:
Kraj jednog bizarnog geopolitičkog projekta: Juan Guaido - kojeg su SAD i njihovi saveznici proglasili "jedinim legitimnim predsjednikom Venezuele" - vidjevši da neće moći srušiti Madura, razriješen je dužnosti od strane opozicijeEnergetski i financijski problemi u Venezueli ne posustaju: Redukcije struje naročito su teške u pograničnim regijama, a na nekim mjestima stanovnici uopće više ne koriste domaću valutu već primarno kolumbijske pesose i američke dolare