Lavrov: ekstremisti u Siriji žele izazvati humanitarnu katastrofu kako bi potakli vanjsku intervenciju
Naoružane ekstremističke skupine u Siriji žele izazvati "humanitarnu katastrofu", kako bi potakli vanjsku intervenciju, upozorio je ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov u utorak.
Govoreći nakon susreta sa svojim alžirskim kolegom Murad Medelcijem, rekao je da naoružane skupine organiziraju noćne racije protiv vojske, napade na upravne zgrade i druge društvene infrastrukture u gradu Homs.
"Nema sumnje, njihov cilj je izazivanje humanitarne katastrofe kako bi se dobio izgovor za stranu intervenciju", rekao je Sergej Lavrov, prenosi Itar-Tass
Poštovani, za čitanje cijelog ovog teksta morate biti pretplatnik.
Sirija, najnovije:
Progoni Alavita i prisutnost stranih džihadista: Rusija upozorava na "ruandski scenarij" u Siriji, zabrinute i neke zapadne zemlje, ali tko će izvršiti pravi pritisak na Damask dok svi gledaju kako zadržati utjecaj?Kad "nacionalno pomirenje" znači pokolj manjina: Ubijanje civila od Latakije do Tartusa - u Siriji se ponavlja strašna sudbina Libije, scenarij na koji je puno puta upozoravala Tulsi Gabbard i bila žestoko kritizirana zbog toga