Krhko pomirenje Fataha i Hamasa
Fatah i Hamas, dvije najznačanije palestinske političke organizacije, uspjeli su prošle godine doći do pomirenja. Tom prilikom je odlučeno da će zajedno izaći na izbore ove godine i nastupiti kao jedinstven politički entitet.
Mnogi se slažu kako je dugogodišnje razjedinjenje Fataha i Hamasa jedan od glavnih političkih problema palestinskog naroda.
Ipak, ako je suditi prema jučerašnjem incidentu - Fatah i Hamas su i dalje u poprilično napetim odnosima.
Službeni predstavnici Fataha trebali su jučer posjetiti Hamas u Pojasu Gaze.
Fatah tvrdi kako su ih na ulazu dočekali Hamasovi stražari i nisu im odobrili ulazak u Pojas Gaze. Nakon 45 minuta čekanja su se pokupili i otišli.
S druge strane Ha...
Fokus, najnovije:
Ideje francuskog predsjednika nakon 3 dana u Pekingu: Macron na povratku iz Kine zagovara "stratešku autonomiju" za Europu i poručuje kako se Europa "mora oduprijeti pritisku da postane američki sljedbenik"Crno zlato i slabljenje američkog utjecaja: Zašto Saudijska Arabija i drugi veliki proizvođači nafte odjednom znatno smanjuju proizvodnju? I zašto će to ići na ruku Rusiji?