Koronavirus kao veliki izazov za Japan u kojem se ovog ljeta održava Olimpijada: Kruzer koji je uplovio s 3,500 putnika stavljen je u karantenu
Japanska vojska pripremila je putnički brod koji bi trebao služiti kao karantena za oboljele od koronavirusa - na njemu bi moglo biti više stotina oboljelih. Užurbane pripreme vode se nakon što su vlasti u karantenu stavile kruzer s više od 3,500 putnika koji se usidrio u Japan, a potvrđeno je kako najmanje 10 osoba na brodu ima koronavirus.
Japan se našao na meti kritike zbog brzine djelovanja - neki tvrde kako nije učinio dovoljno na vrijeme te nisu oboljele stavili u strogu karantenu kao što su to učinile neke druge zemlje. U karanteni nisu ni osobe koje su evakuacijskim letovima prebačene u Japan iz Wuhana, epicentra koronavirus epidemije.
Japan za sada ima 33 potvrđena slučaja, a ...